Haber

DÜZDÜN Parti Kavuncu: Çılgın bir açıklama

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, partinin kurucularından eski Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal’ın açıklamalarına tepki göstererek, “Bu partinin kurucusu olacaksınız, bu partide çalışacaksınız. 6 yıl partili ol sonra bu partide mücadele edenlerin üzerine çıkacaksın öyle bir iftira atacaksın ki bu iftiralar iftira atanların alınlarında ömür boyu kara bir leke olarak kalacak dedi.

Partisinin Ordu İl Başkanlığı’nın teşkilat toplantıları çerçevesinde düzenlediği toplantıda partililerle görüşmeye gelen Kavuncu, toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Eski Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Ethem Baykal’ın parti yönetimime yönelik eleştirilerine tepki gösteren Kavuncu, “Bunlar çok saçma sapan açıklamalar. Kurulduğumuz günden beri içeriden ve dışarıdan bu tür iftiralara maruz kaldık. Bunları hiç dikkate almıyoruz. İlgili ifadeyi veren arkadaşımız hakkında disiplin süreci de başlamıştır. Ayrıca bu partinin kurucusu olacaksın, 6 yıl bu partide çalışacaksın, sonra da bu partide emeği geçenlere iftira atacaksın. Disiplin kurulumuz gereken cevabı verecek ve hukuk önünde iftira attığı kişiler de haklarını arayacaklardır. Bu iftiralar, iftira atanların alınlarında ömür boyu kara bir leke olarak kalacaktır” dedi.

Toplantı basın mensuplarına kapalı olarak devam etti.

habersorgun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu