Ekonomi

Ekonomi ve siyaset gündemi – 23 Haziran 2023

EKONOMİ FİNANS

1- Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay AFAD Kriz Merkezi’nde katılacağı toplantının ardından basın açıklaması yapacak, Kırıkhan’daki konteyner kent ve esnafı ziyaret edecek, Adıyaman Valiliği’ni ziyaret edecek, bir açıklama yapacak. AFAD Koordinasyon Toplantısı sonrası basın açıklaması ve konteyner kenti ziyareti.

(Hatay/09.30-11.30/Adıyaman/16.00-18.00)

2- Ticaret Bakanı Ömer Bolat’ın Adıyaman ve Malatya’da Valilik, AK Parti İl Başkanlığı ve konteyner kentleri ziyaret ederek ekonomi alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle görüşmeye geleceği,

(Adıyaman/09.30-13.00/Malatya/16.00-19.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Karayolları Genel Müdürlüğü Akıllı Ulaşım Sistemleri Merkezi, AŞTİ Terminali, İstanbul Havalimanı, İDO Yenikapı İskelesi, Osmangazi Köprüsü Gişesi, Halkalı Marmaray ve Süratlı’yı ziyaret ederek basın açıklaması yapacak. İstasyon ve Söğütlüçeşme Yüksek Hızlı Tren Garı’nda video konferans formülü ile tatil öncesi sıkışıklığın yaşanmaması için uygulanan tedbirler hakkında bilgilendirme yapılacak.

(Ankara/10.00)

4- TÜİK, 2022 yılı sanayi çalışmalarını, Mayıs ayı dış ticaret istatistiklerini ve Haziran ayı ekonomik güven endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

kemerhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu