Haber

Ersan Şen siyasete giriyor: Yavuz Ağıralioğlu ile görüştüğümüz doğru

Televizyon kanallarında ‘yorumcu’ olarak yer alan ve son olarak İstanbul merkezli deprem felaketinde yıkılan Ezgi Apartmanı’nın sütunlarını kesen Kervan Pastanesi’nin firari sahiplerinin avukatı olarak gündeme gelen Prof. Maraş. Dr. Ersan Şen, canlı yayında Yavuz Ağıralioğlu’nun kuracağı yeni partiye yakın olduğunu belirtti.

İYİ Parti’den bir süre önce istifa eden idealist kökenli Yavuz Ağıralioğlu, geçtiğimiz günlerde 2024 yerel seçimleri sonrasında yeni parti kuracağını açıklamıştı.

‘YAVUZ AĞIRALİOĞLU SEVDİĞİM BİR İNSANDIR’

Gazeteci İsmail Saymaz Sözcü TV’de“Duyduğuma göre yerel seçimlerden sonra kurulacak bir parti Ersan Şen’le görüşmüş. Doğru mu diye soruyorum kendisine” diyen Şen, konuya ilişkin şunları söyledi:

“Bay. Yavuz Ağıralioğlu sevdiğim bir insan. Yeterli bir Türk milliyetçisidir. Tanıştığımız doğrudur. Şu anda bir trend anketi yürütüyor. Kurduğu bir partiyi, attığı bir adımı duymadım. Eğer çalışma ortamı ve birlikte hareket etme şansı olursa bunu değerlendireceğiz. Ben mümkün olduğunca Türk milliyetçileri ile Atatürk milliyetçilerinin tek cephe altında buluşmasını dileyenlerdenim. Bu ülkede bunun olabileceğini düşünüyorum. Mümkün, bu ülkeyi seven insanlardır. Yavuz Bey’le de görüşmemiz oldu. “Bazı konuları konuşup değerlendirdik.”

‘KADERDE NİTELİKLİ İNSANLAR OLACAK’ DEMİŞTİ

Yeni parti kuracak olan Yavuz Ağıralioğlu, bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada partisinde nitelikli ünlülerin yer alacağını söyledi.

İsmail Saymaz’a konuşan Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Ülkede çok sayıda yetişkin çocuk var. Hiçbir taassubun ve siyasi parantezlerin bu liyakat alanını kapatmasına engel olmayacak yeni bir siyasi merkez inşa etmeliyiz. Önce bir siyasi merkez, sonra yeni bir siyasi partiye dönüşüyor. Yerel seçimden sonra partinin kurulması bir zorunluluk haline gelir.

Siyasetin bugüne kadar yetiştirdiği değerli ve ünlü adamların hepsi ülkeyi bu günlere getirmiştir. “Bundan sonra eğitimli, nitelikli ve yaptığı işin en iyisini yapan nitelikli ünlülerin ülkenin hizmetine sunulmasını önereceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu