Haber

Kennedy’yi öldüren suikastçının 17’nci şartlı tahliye talebi de reddedildi

ABD’de 1963’te suikast sonucu öldürülen 35’inci devlet lideri Robert F. Kennedy’nin katili Sirhan Sirhan’ın şartlı salıverilme talebi 17’nci kez reddedildi.

Kaliforniya Disiplin ve Rehabilitasyon Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Kaliforniya’da kurulan 3 kişilik kurul, 78 yaşındaki tutuklu Sirhan’ın tahliye talebini kabul etmedi.

Böylece Sirhan’ın 17’nci kuralla tahliye talebi reddedildi.

Kararla ilgili açıklama yapan Sirhan’ın avukatı Angela Berry, psikiyatristlere göre müvekkilinin yıllardır toplum için herhangi bir tehdit oluşturmadığını savundu.

Müvekkilinin sorumluluk duygusu geliştirmediği yönündeki görüşlerin asılsız olduğunu savunan Berry, “Geçen tahliye için uygun bulmuşlardı, bugün de değişen bir şey yok. Uygun davranış sergilemeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme, 2021’deki duruşmada Sirhan’ın şartlı tahliyeye karar vermesine rağmen, California Valisi Gavin Newsom tutukluluğunun devamına karar verdi.

2022’de Newsom, suikastın Kennedy’nin o zamanki hamile karısına ve 10 çocuğuna büyük acılara neden olmadığı gerekçesiyle, toplum için hala bir tehlike oluşturduğunu ve Amerikan tarihini değiştiren eyleminin sorumluluğunu üstlenmediğini belirterek, Sirhan’ın şartlı tahliyesini reddetti. , ama aynı zamanda Amerikan halkına da zarar verdi.

ABD Başkanı John F. Kennedy, 22 Kasım 1963’te seçim çalışmaları için gittiği Teksas’ta suikasta kurban gitti.

haliliyehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu