Haber

Yenişehir Belediyesi, Adıyaman’da her gün 4 bin kişiye yemek dağıtıyor.

Yenişehir Belediyesi, beyin sarsıntısının yaralarını sarmak amacıyla hem Mersin’de hem de afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Mersin’de günde 5 bin depremzedeye yemek ulaştıran Yenişehir Belediyesi, Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde kurduğu portatif mutfakla 4 bin depremzedeye günlük yemek ulaştırıyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde depremin dördüncü gününde portatif mutfak kuran Mersin Yenişehir Belediyesi, vatandaşların desteğini sürdürüyor. Talebin artmasıyla birlikte ilk etapta 2 bin 500 kişilik yemek hazırlanan portatif mutfağın kapasitesi 4 bine çıkarıldı. Aşçılar tarafından özenle hazırlanan sıcak yemekler hem depremzedelere hem de bölgede görev yapan görevlilere ikram ediliyor. Portatif mutfağa ulaşamayan görevli ve vatandaşlara da yemek dağıtımı yapılıyor. Yenişehir Belediyesi, Kahramanmaraş Göksun’da da portatif mutfakla yemek hizmeti verdi.

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, tüm imkanlarıyla seferber olduklarını belirterek, “Taşınabilir mutfağımız depremin üçüncü gününde Gölbaşı’na ulaştı. Depremin dördüncü gününde hemşerilerimiz için kazanlarımız kaynatıldı. İki haftadır ekiplerimiz büyük bir özveriyle orada çalışarak depremzedelere ve bölgede görev yapan yetkililere sıcak yemek dağıtıyor. Her birine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Hatay Samandağ’da temizlik ekiplerimiz çevreyi temizlemek için yoğun çaba sarf ediyor. Orada çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Mersin’e bölgeden binlerce vatandaşımız geldi. Burada barınma, temel ihtiyaçlar gibi hayatın her alanında yanlarında olmak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Gönüllülerimizin ve duyarlı insanlarımızın da büyük desteğini gördük. Dayanışmanın güzel bir örneği sergileniyor. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yerkoy-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu